Rzeczoznawcy 3

Home / Bez kategorii / Rzeczoznawcy 3
Rzeczoznawcy 3

RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA WARSZTATÓW Z DZIEDZINY SZTUKI DESIGNU!

BANER PROBA

Do udziału w bezpłatnych warsztatach „Rzeczoznawcy 3 design dla rodzica /design dla miasta”  zaproszeni są rodzice małych dzieci oraz grupa międzypokoleniowa (osoby od 16 roku życia) – mieszkańcy Podkowy Leśnej, Milanówka, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, gminy Brwinów oraz okolicznych miejscowości . Osiem spotkań dla każdej z grup, odbędzie się w październiku i listopadzie w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

Formuła warsztatów oparta jest na metodzie design thinking, czyli tworzeniu innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Uczestnicy warsztatów poznają poszczególne etapy oraz narzędzia pracy projektanta i producenta. Wcielą się w rolę designera, tworząc koncepcję przedmiotu odpowiadającego ich gustom oraz zauważonym przez nich problemom oraz realny model tego przedmiotu. Rozwój i nauka płynnie łączyć się będą ze wspólną zabawą np. przy grupowym rozwiązywaniu różnorodnych zadań konstrukcyjnych dopasowanych do potrzeb i możliwości grupy. Krótkie wykłady dotyczyć będą historii designu w Polsce i na świecie, a tematem dyskusji będą rzeczy i miasto. Warsztaty będą okazją do rozwijania zainteresowań, a także kompetencji osobistych i zawodowych w kreatywny i angażujący intelektualnie sposób.

rzeczo3laboratorium miasta4

Design dla rodzica /
Rodzina jako grupa odbiorców wielu marek, zasypywana jest licznymi ofertami kupna różnorodnych, niezbędnych w życiu codziennym produktów. Czy te przedmioty o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach są wystarczająco ładne? Czy są wystarczająco funkcjonalne? Rodzice będą mieli niepowtarzalną okazję stworzyć modele produktów odpowiadających na ich oraz ich dzieci potrzeby.

Design dla miasta /
Na dwa miesiące działań warsztatowych miasto stanie się terenem badań, analiz i prac projektowych. Uczestnicy skoncentrują się na największych wartościach Miasta Ogrodu, aby w międzypokoleniowym zespole mieszkańców, dzięki wspólnej, aktywnej wymianie myśli, idei, wiedzy i doświadczenia, zaprojektować przedmiot użytkowy promujący miasto.

Podsumowaniem projektu będzie Design Mixer – wydarzenie z pogranicza konferencji, seminarium oraz biznes miksera, przestrzeń wymiany myśli między przedstawicielami różnych grup społecznych oraz pokoleń, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły szerszej publiczności.

Kiedy: osiem cotygodniowych spotkań w październiku i listopadzie:
wtorki: 06.10, 13.10, 20.10, 27.10, 03.11, 10.11, 17.11, 24.11.
design dla rodzica: wtorki 12:00 – 14:00
design dla miasta: wtorki 17:00 – 19:00
Gdzie: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, Pałacyk Kasyno, ul. Lilpopa 18, Podkowa Leśna

Udział w warsztatach jest bezpłatny! Są jeszcze miejsca. Zgłoś się na warsztaty wypełniając formularz, kliknij w link!

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 05.10!

W razie jakichkolwiek pytań, można się z nami kontaktować: telefon: 510 572 322, e-mail: k.lukasiewicz@cultureshock.pl

rzeczoznawcy2.5 rzeczoznawcy2.1

Scenariusz i prowadzenie warsztatów:
Paulina Jędrzejewska  — prezeska Fundacji Culture Shock. Działa w temacie wolnej i nieformalnej edukacji, nowych technologii, projektów międzypokoleniowych. Tworzy instalacje w przestrzeni publicznej, którą traktuje jako miejsce budowania kapitału społecznego i dialogu. Współzałożycielka marki Hedoco produkującej open- sourcowy design oraz modę. Doświadczona trenerka, coach grupowy, socjolożka i antropolożka kultury, aktywistka społeczna. Absolwentka Studium Coachingu Grupowego w Szkole TROP, Studium Nauk Stosowanych na UW. Studiowała Design Management w SGH, Gender Studies w PANie.

Marcela Kawka —  absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Projektantka wzornictwa przemysłowego i komunikacji wizualnej. Prowadzi biuro projektowe Locomotif Design Studio. Zajmuje się projektowaniem nowych rynkowych produktów, corporate identity, nadzorem nad wdrożeniami i doradztwem w zakresie wdrażania strategii wzorniczych. W swoim dorobku posiada projekty m. in. mebli, urządzeń elektronicznych, opakowań, małej architektury, identyfikacji wizualnej oraz obiektów POS i POP. Wraz z Izabelą Cichecką otrzymała III nagrodę w konkursie Nokia Only Planet ­ Design for all, za projekt urządzenia „Health Guard” uwzględniającego potrzeby seniorów.

Materiały z warsztatów oraz koncepcje produktów powstałych w trakcie trwania projektu zostaną udostępnione na licencji Creative Commons CC-BY-SA 3.0 Polska. To oznacza, że będzie można je kopiować, rozpowszechniać i tworzyć na ich podstawie modyfikacje dla dowolnego celu, także komercyjnego pod warunkiem, że utwór zostanie oznaczony imieniem i nazwiskiem autora oraz nazwą Fundacji Culture Shock. Ponadto nowo powstały utwór należy opublikować na tej samej licencji: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi edycjami projektu: Rzeczoznawcy i Rzeczoznawcy 2.
Efekty prac można zobaczyć w katalogach: www.cultureshock.pl/katalogi.

 

Partnerem projektu jest: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej oraz Milanowski Klub Mam.

ckio-logologo

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Modele zaprojektowanych przedmiotów wykonane przez uczestników poprzednich edycji: