Uruchomucho 2013

Home / Portfolio / Uruchomucho 2013
Uruchomucho 2013

uruchomucho-plakatURUCHOMUCHO to cykl koncertów promujący młodych polskich artystów, który po raz trzeci odbył się przed budynkiem galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu w dniach 25 sierpnia, 1 i 8 września 2013 roku. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania z ludźmi ze środowiska muzycznego, na których rozmawiano o sytuacji na rynku muzycznym.

Celem akcji była promocja zdolnych i profesjonalnych muzyków, którym nie udało się jeszcze zrobić kariery. Tym razem można było usłyszeć muzyczny amalgamat: od brudnego rock’n’rolla, poprzez glam rock, muzykę popową, folkową, elektroniczną, brudny minimalizm, aż po soulowo-jazzowe dźwięki. Galeria Kordegarda zaprosiła do współpracy przy projekcie Fundację Otwarta Scena.

Otwartascena.pl przeczesuje polską scenę muzyczną, szukając niebanalnych, wartościowych projektów muzycznych. Wykonawcy ci są zapraszani do udziału w sesjach live polegających na rejestracji obrazu i dźwięku. Wykonania z sesji są dostępne nieodpłatnie w sieci. Wynikiem współpracy Galerii Kordegarda i Fundacji stała się specjalna sesja, na której wystąpił jeden z zespołów Uruchomucho. Nagrania zarejestrowane podczas wydarzenia są dostępne na kanałach Otwartej Sceny oraz Narodowego Centrum Kultury.

Ponadto, jak co roku, zwieńczeniem projektu Uruchomucho było wydanie płyty z muzyką artystów, którzy pojawili się na tej edycji.

Koncerty Uruchomucho odbyły się przed galerią Kordegarda – ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

  • 25.08. Westwood/ Pedal Distorsionador/ Lil Ironies
  • 1.09. Donut./ Revlovers/ Angela Gaber Trio
  • 8.09. V.in.love/ Irena/ Olga Matuszewska

Wydarzenia towarzyszące:

  • 25.08. Gość: Łukasz Napora, Leszek Biolik
  • 1.09. akustyczny koncert Anji Orthodox, rozmowa z artystką w galerii
  • 8.09. Gość: Robert Galas (Good Time Music)

Łukasz Napora – dziennikarz muzyczny DJ Czwórki Polskiego Radia, dyrektor marketingu i PR, rzecznik prasowy Festiwalu Audioriver.
Leszek Biolik – polski muzyk, producent muzyczny, współtwórca projektu: OtwARTa Scena. Członek zespołów: Republika, Obywatel GC.
Anja Orthodox – polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Wokalistka zespołu Closterkeller.
Robert Galas – właściciel Good Time Music, music designer, dziennikarz muzyczny, DJ.

Więcej informacji o Uruchomucho 2013 można znaleźć na Facebooku wydarzenia.

Poprzednia edycja wydarzenia: Uruchomucho 2012.

Organizatorzy: Kogdegarda, Narodowe Centrum Kultury.
Patronat: TVP WARSZAWA, Aktivist, Radio Kapmus, Jazzsoul.pl, Wiadomośći24.pl, Life.
Partnerzy: Otwartascena.pl, Good Time Music, Fundacja Culture Shock.

Powrót do portfolio