Dare to Act – A Practical Guide for Youth Participation

Home / Portfolio / Dare to Act – A Practical Guide for Youth Participation
Dare to Act – A Practical Guide for Youth Participation

Wolontariusze Fundacji Culture Shock wzięli udział w szkoleniu “Dare to Act – A Practical Guide for Youth Participation” zorganizowanym w Gruzji pod koniec października 2013 roku, w trakcie którego uczyli się, jak organizować projekty na poziomie lokalnym oraz angażować w nie młodzież.

Tak przedstawili naszą Fundację podczas prezentacji NGO:

IMG_4685         IMG_4687

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele organizacji młodzieżowych, osoby pracujące z młodzieżą oraz młodzi liderzy pochodzący z 8 krajów: Polski, Norwegii, Gruzji, Armenii, Cech, Azerbejdżanu, Włoch, Mołdawii.

Celem treningu była promocja zaangażowania młodych ludzi w działania lokalne i pomoc w zwiększeniu liczby inicjatyw dotyczących spraw kluczowych dla młodzieży. Szkolenie miało naświetlić możliwości otwarte przed jego uczestnikami, podnieść kompetencje oraz zaszczepić w nich umiejętności przydatne przy udzielaniu się w różnego rodzaju działania i realizowaniu lokalnych inicjatyw młodzieżowych.

W rezultacie treningu uczestnicy mieli być zdolni do podejmowania nowych, kreatywnych inicjatyw dotyczących spraw istotnych dla ich społeczności lokalnych, a w szczególności związanych z prawami młodego człowieka w Unii Europejskiej.

Powrót do portfolio