„Greenpoint. Przemiany 2015”

Home / Aktualności / „Greenpoint. Przemiany 2015”
„Greenpoint. Przemiany 2015”

“Greenpoint. Przemiany 2015” to działanie kulturalno-społeczne Fundacji Culture Shock realizowane w Nowym Jorku, skierowane do Polaków oraz wszystkich zainteresowanych polską historią i kulturą.

GPwiekszeTegoroczny program obejmuje: serię warsztatów fotograficznych, teatralnych, artystycznych, kulinarnych, cykl spotkań związanych z tematyką powrotu do Polski oraz wykłady o ważnych postaciach polskiej emigracji. Nowym elementem będzie projekt historii mówionej w ramach którego zbierane i archiwizowane będą historie Polaków, którzy przybyli do Nowego Jorku przed 89 rokiem. Zebrany materiał w formie audio i video trafi do Muzeum Emigracji w Gdyni.


Strona projektu

Strona projektu na facebooku

Projekt “Greenpoint. Przemiany” realizowany jest we współpracy z Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, organizacją Opportunity Music Project, Videology, Pracownią Focusingu oraz Pangea Network USA.

BPL Logo

Partnerami medialnymi są:

logo GPL            kurier4-2                dobrapolskaszkola_male             logo rampa

Post Eagle Logo

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”

logotypMSZ_A_kolor_min